Doprava nad 80EUR ZADARMO!

Bioaktivátor - baktérie do jazierka 300g

Kód: 848
Značka: BRAUNYS
60 € –46 %
852 bioaktivator bakterie do jezirka 300g
60 € –46 % 31,90 € 26,58 € bez DPH
SKLADOM

Detailné informácie

Podrobný popis

Bioaktivátor-baktérie do jazierok a rybníkov.

Bioaktivátor je zmesou mikrobiologických kultúr (baktérií) a enzýmov určených pre ekologické čistenie vody jazierok a rybníkov. Mikroorganizmy, obsiahnuté v prípravku, pomáhajú rozkladať a redukovať objem organických usadenín na dne jazierka.

 • Rozjasňujú vodu, pôsobí proti tvorbe riasy tým, že odoberajú živiny z vody a riasa nemá následne z čoho rásť. Pomáhajú obnoviť rovnováhu vodného ekosystému.
 • Odstránenie zelenej vody.
 • Odstránenie organického bahna z dna.
 • Odstránenie odumretých dlhých rias a listov.
 • Odstránenie všetkých odumretých organických častíc (smradľavá stojatá voda).

Návod na použitie a dávkovanie. Nedávkujte naraz!

 • Baktérie sa rozvíjajú až pri teplote nad 11 ° C!
 • Dôležité! Baktériám vadí UV žiareniu. Preto sa odporúča vykonať aplikáciu Bioaktivátor v neskorých hodinách dňa alebo keď je zamračené, najlepšie do miest, kde je hladina zatienená. Aplikácia za plného svitu slniečka, môže byť neúčinná. Pomáha přivzdušňování, pohyb vody. baktérie majú rady kyslík.
 • Najlepšie je rozložiť dávkovanie na 2 až 3 dávky po niekoľkých dňoch. Obsah vrecka (množstvo podľa potreby) aktivujte v cca 3-5 litroch vody nabrané z jazierka do plastovej nádoby, a do 15 minút roztok nalejte do jazierka.
 • Ak máte filter s UV žiaričom, odporúča sa ho na niekoľko dní vypnúť a takto dať baktériám šancu na uschovanie pred žiarením.
 • Jedno balenie, 100 g, je cca mesačný dávkou na cca 20.000litrů vody. Plná rozvinutelnost mikroorganizmov v jazierku nastáva po cca 14 dňoch. Dávkovanie je individuálne, závisí od konkrétneho stavu vody vo Vašom jazierku. Ak sa voda prečistí - nemusíte už ďalej baktérie aplikovať.
 • Pokiaľ máte väčšie množstvo rýb vo vašom jazierku, pridajte približne väčšie množstvo Bioaktivátor, inak sa voda nevyjasní. Baktérie sa nestačí množiť. Ryby a iné vodné živočíchy produkujú veľké množstvo organického odpadu, ktoré je živnou pôdou pre dlhú a jednobunkovú riasu. Je to ďalší úkaz, kedy si myslíte, že baktérie nefungujú.
 • Ďalej je možné, že pri jasnej oblohe sa voda zprůzrační, ale baktérie nadpracuje. Sú poschovávané pred UV žiarením. S najväčšou pravdepodobnosťou bude po suchom slnečnom období nutné opäť pridať Bioaktivátor v približnom množstve.
 • Nemiešať s jazierkovú chémiou !!! Počkajte, až sa chemické prvky vylúči. Cca 14. dní! Pomôže aj silné vzduchování.Bakterie absolútne neznáša chemické prípravky, chlór, modrú skalicu a iné ťažké kovy. Jedna z príčin, kedy žiadne baktérie neúčinkujú. Ťažké kovy a ich zlúčeniny zabíjajú akúkoľvek baktériu. !!!

Upozornenie: Pri príprave roztoku nepoužívajte kovové nádoby a predmety!

Skladovanie: skladujte na suchom mieste do 30 ° C mimo dosahu detí. Nevhodné zaobchádzanie môže vytvoriť aerosól alebo prach. Inhalácia môže vyvolať alergické reakcie u citlivých jedincov. Dlhší kontakt s pokožkou môže spôsobiť drobné podráždenie. Pri vdýchnutí odíďte zo zaprášenej miestnosti, pri zasiahnutí očí vypláchnite vodou, pri kontakte s pokožkou umyte vodou, pri požití vypláchnite ústa a krk vodou. Ak nastane alergická reakcia, doporučujeme navštíviť lekára.

jezírko

Kalné jezírko :

kalné jezírko

Dodatočné parametre

Kategória: Záhrada
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.3 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: