Doprava nad 80EUR ZADARMO!

Bioaktivátor - baktérie do jazierka 500g

Kód: 849
Značka: BRAUNYS
ZADARMOZADARMO 80 € –40 %
855 bioaktivator bakterie do jezirka 500g
80 € –40 % 47,90 € 39,92 € bez DPH
SKLADOM

Detailné informácie

Podrobný popis

Bioaktivátor-baktérie do jazierok a rybníkov.

Bioaktivátor je zmesou mikrobiologických kultúr (baktérií) a enzýmov určených pre ekologické čistenie vody jazierok a rybníkov. Mikroorganizmy, obsiahnuté v prípravku, pomáhajú rozkladať a redukovať objem organických usadenín na dne jazierka.

 • Rozjasňujú vodu, pôsobí proti tvorbe riasy tým, že odoberajú živiny z vody a riasa nemá následne z čoho rásť. Pomáhajú obnoviť rovnováhu vodného ekosystému. Odstránenie zelenej vody.
 • Odstránenie organického bahna z dna.
 • Odstránenie odumretých dlhých rias a listov.
 • Odstránenie všetkých odumretých organických častíc (smradľavá stojatá voda).

Návod na použitie a dávkovanie. Nedávkujte naraz!

 • Baktérie sa rozvíjajú až pri teplote nad 11 ° C!
 • Dôležité! Baktériám vadí UV žiareniu. Preto sa odporúča vykonať aplikáciu bioaktivátora v neskorých hodinách dňa alebo keď je zamračené, najlepšie do miest, kde je hladina zatienená. Aplikácia za plného svitu slniečka môže byť neúčinná. Pomáha při vzdušňování, pohyb vody. Baktérie majú rady kyslík. Najlepšie je rozložiť dávkovanie na 2 až 3 dávky po niekoľkých dňoch. Obsah vrecka (množstvo podľa potreby) aktivujte v cca 3-5 litroch vody nabrané z jazierka do plastovej nádoby, a do 15 minút roztok nalejte do jazierka.
 • Ak máte filter s UV žiaričom, odporúča sa ho na niekoľko dní vypnúť a takto dať baktériám šancu na uschovanie pred žiarením.
 • Jedno balenie, 100 g, je cca mesačný dávkou na cca 20.000litrů vody. Plná rozvinutelnost mikroorganizmov v jazierku nastáva po cca 14 dňoch. Dávkovanie je individuálne, závisí od konkrétneho stavu vody vo Vašom jazierku. Ak sa voda prečistí - nemusíte už ďalej baktérie aplikovať.
 • Pokiaľ máte väčšie množstvo rýb vo vašom jazierku, pridajte približne väčšie množstvo Bioaktivátora, inak sa voda nevyjasní. Baktérie sa nestačí množiť. Ryby a iné vodné živočíchy produkujú veľké množstvo organického odpadu, ktoré je živnou pôdou pre dlhú a jednobunkovú riasu. Je to ďalší úkaz, kedy si myslíte, že baktérie nefungujú.
 • Ďalej je možné, že pri jasnej oblohe sa voda zprůzrační, ale baktérie nadpracuje. Sú poschovávané pred UV žiarením. S najväčšou pravdepodobnosťou bude po suchom slnečnom období nutné opäť pridať Bioaktivátor v približnom množstve.
 • Nemiešať s jazierkovú chémiou !!! Počkajte, až sa chemické prvky vylúči. Cca 14. dní! Pomôže aj silné vzduchování.Bakterie absolútne neznáša chemické prípravky, chlór, modrú skalicu a iné ťažké kovy. Jedna z príčin, kedy žiadne baktérie neúčinkujú. Ťažké kovy a ich zlúčeniny zabíjajú akúkoľvek baktériu. !!!

Upozornenie: Pri príprave roztoku nepoužívajte kovové nádoby a predmety!

Skladovanie: skladujte na suchom mieste do 30 ° C mimo dosahu detí. Nevhodné zaobchádzanie môže vytvoriť aerosól alebo prach. Inhalácia môže vyvolať alergické reakcie u citlivých jedincov. Dlhší kontakt s pokožkou môže spôsobiť drobné podráždenie. Pri vdýchnutí odíďte zo zaprášenej miestnosti, pri zasiahnutí očí vypláchnite vodou, pri kontakte s pokožkou umyte vodou, pri požití vypláchnite ústa a krk vodou. Ak nastane alergická reakcia, doporučujeme navštíviť lekára.

jezírko

Kalné jazierko:
 
 
 

kalné jezírko

Dodatočné parametre

Kategória: Záhrada
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: